Ana içeriğe atla
Serdar Sinan Özkan

 

Üniversitelerin ön lisans eğitimi veren Meslek Yüksekokulları, çeşitli sektörlere nitelikli insan gücü yetiştirme noktasında önemli bir yere sahiptir. Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Meslek Yüksekokulları Koordinatörlüğü olarak üniversitemizde uygulanan eğitim-öğretim ile bölgemizin ve iş dünyasının beklentilerini karşılayan öğrenciler yetiştirmeyi hedeflemekteyiz. 
Bu kapsamda  üniversitemiz meslek yüksekokulları bünyesinde yer alan 100 farklı programda mezunların uygulamaya yönelik beceri ve yetkinliklerinin geliştirilmesi için +1Uygulamalı Eğitim Modeli uygulanmaktadır. Bu model ile; teoriye dayalı eğitimin yansıra uygulama becerisine sahip, takım çalışmasına yatkın, sorumluluk sahibi, iş hayatının şartlarını eğitim döneminde öğrenen ve tecrübe sahibi olan, yeteneklerinin farkına varan ve böylelikle daha kolay iş imkânı bulan mezunlar yetiştirilmektedir.      
SUBU MEYOK Koordinatörlüğü olarak +1 Uygulamalı Eğitim modelinde bölgenin ve iş dünyasının ihtiyacına yönelik öğrenci talepleri “Mesleki Uygulama Yönetim Sistemi” (MUYS) ile online ortamda alınmakta ve öğrencilerin ilgi alanlarına göre işletmelere yerleştirilme süreci yürütülmektedir. +1 Uygulamalı Eğitim Modeli ile iş dünyasının ihtiyacı olan iş gücü adayları, alanında uzmanlaşmaya istekli öğrenciler ile buluşturulmaktadır.  Böylece mezunlarımızın eğitim süresince elde edeceği bilgi, beceri ve birikim, ülkemiz ve geleceğimiz için en iyi biçimde değerlendirecek ve yüksekokullarımız gururla temsil edilecektir.
Yüksekokullarımız gelişmesinde en büyük desteği mezunlarından, mensuplarından, öğrencelerinden ve onların başarılarından almaktadır. Öğrencilerimizin edinmiş olduğu bilgi ve yetkinliklerle başarılı olacaklarına yürekten inanıyorum.
Tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. 

Prof. Dr. Sinan Serdar ÖZKAN 
MEYOK Koordinatörü